2%

Nezahoďte príležitosť venovať Vaše 2 % zo zaplatenej dane

Milí priatelia

EDUKOS je MVO, ktorá bola založená v roku 2000 s cieľom pomáhať všade tam, kde to je potrebné.

Sleduje problémy a potreby ľudí a snaží sa ich problémy spoločne riešiť. Zameriava sa na :

 • deti a mládež, ktoré tvoria najpočetnejšiu skupinu, s ktorou pracujú (kurzy spoznávania seba a iných, tvorivé dielne rozvíjajúce talent a schopnosti detí, či príprava na partnerské spolunažívanie, individuálne doučovanie a riešenie výchovno-vzdelávacích problémov v spolupráci s rodinou, záujmové krúžky a pod.)
 • občanov v produktívnom veku, pre ktorých organizuje bezplatne nielen rôzne vzdelávacie aktivity, pomáhajúce zlepšiť životnú situáciu týchto osôb ako napr. kurzy finančnej gramotnosti, kurzy nemeckého a anglického jazyka pre záujemcov o prácu v krajinách, kde sa týmito jazykmi hovorí, ale poskytuje aj pomoc a poradenstvo pri riešení krízových situácií (individuálne psychologické poradenstvo, riešenie zadlženosti, pomoc pri hľadaní práce či právne poradenstvo
 • občanov po produktívnom veku, ktorí chcú svoj život tráviť aktívne (kurz práce s počítačom, zdravý životný štýl v seniorskom veku, relaxačne techniky a pod.
 • osoby vracajúce sa po výkone trestu a dáva im šancu začleniť sa plnohodnotne do života, pomáha najmä s riešením bytovej otázky, zadlženosti, riešení rodinných problémov a pod.
 • študentov humanitných vied, ktorým odovzdáva nielen svoje odborné skúsenosti pri písaní ich prác, ale poskytuje im aj priestor pre ďalší rozvoj ich zapájaním do svojich aktivít.

Na priame financovanie našej činnosti z verejných zdrojov nemáme priamy nárok, uchádzame sa preto o rôzne dotácie a granty, ktorých priznanie závisí od schvaľovacích komisií. Žiaľ všeobecné spoločenské problémy spôsobujú v posledných rokoch neustále znižovanie a obmedzovanie financií. Keďže naše služby sú určené predovšetkým tým, ktorí by si ich finančne nemohli dovoliť, sú bezplatné. Z toho dôvodu sa uchádzame aj o percentá z daní z príjmov, ktoré môžu byť venované MVO.

Veríme, že patríte medzi tých, čo si našu prácu vážia a 2 percentá darujete EDUKOS, aby sme mohli aj v roku 2024 plnohodnotne pracovať pre ľudí, ktorí to potrebujú.

2 % z dane sa poukazujú prostredníctvom špeciálnych tlačív, v závislosti od toho, kto to poukazuje:

A. Zamestnanci by mali:

Do 15.02.2024 požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a vystavenie tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane

Z tohto Potvrdenia zistiť dátum zaplatenia dane a:

 • vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
 • do vyhlásenia zapísať požadované údaje.
 • Zaškrtnúť v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa) prijímateľovi podielu zaplatenej dane.
 • Obe tlačivá, (Vyhlásenie s Potvrdením, doručiť do 30.04.2024 na daňový úrad.

Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% v náš prospech

B. tí, ktorí si sami podávajú daňové priznanie

stačí doplniť údaje o našej organizácii v časti určenej na darovanie %:

IČO: 37801848

meno: Konzultačné a informačné centrum EDUKOS

C. právnické osoby

 • môžu poukázať 1,0% dane aj viacerým prijímateľom, min. výška v prospech jedného prijímateľa je 8 €.
 • vyznačiť v daňovom priznaní poukázanie 1,0% z dane. Je to v daňovom priznaní pre právnické osoby – časť IV. sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,0% .V prípade poukázania dane (min 8€) viacerým subjektom, je potrebné vložiť do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu (je uvedená na poslednej strane DP) a uviesť všetky potrebné identifikačné údaje o prijímateľoch a sumu, ktorú má byť v ich prospech poukázaná.

Ďakujeme Vám, S pozdravom

Ing. Eva Vajzerová

Prezident združenia

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie