"Život na slobode" a "Nový život na slobode"

Doba realizácie:

2001 - 2003

Cieľ projektu:

Hlavným cieľom projektu bola postpenitenciárna starostlivosť - starostlivosť o mladistvých, ktorí sa vracajú z výkonu trestu na slobodu.

Cieľová skupina:

  • mladiství vracajúci sa z výkonu trestu
  • rodiny, do ktorých sa mladiství po výkone trestu vracajú

Hlavné aktivity:

  1. monitorovanie situácie odsúdených vo veku do 25 rokov
  2. práca s klientmi s využitím VIT komunikácie – zahŕňajúca prevenčnú činnosť (zainteresovanie klientov do aktivít života na slobode – kontakt s odsúdenými ešte počas výkonu trestu v ÚVTOS, kontakt s rodinou odsúdeného počas výkonu trestu a aj po jeho prepustení, kontakt s Okresným súdom, okresným úradom, ÚPSVaR a obcou) a sociálne poradenstvo (pre samotného klienta – pri výbere zamestnania, voľbe rekvalifikácie, sociálno-pracovno-právne poradenstvo, pri strate rodinného zázemia, zlyhaní niektorej sociálnej role, pre rodinu, do ktorej sa klient vracia – sociálno-právne poradenstvo, pri tvorbe rodinného zázemia, rodinná terapia, využívanie VIT komunikácie v práci s rodinou),
  3. hľadanie možností skvalitnenia postpenitenciárnej starostlivosti na Slovensku a odborná príprava pracovníkov pracujúcich s takouto skupinou obyvateľstva.

Realizátor:

KIC Edukos Dolný Kubín

Donor:

Projekt bol financovaný z predvstupovej pomoci EÚ prostredníctvom NPOA/Phare.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie