Aktivity projektu

Aktivity projektu Cesta späť do spoločnosti:

A. aktivity s odsúdenými klientmi počas výkonu trestu , tzv motivačné programy, ktoré zahrňujú podprogramy:

  • Príprava pre trh práce
  • základné právne informácie
  • finančná gramotnosť a riešenie zadlženosti
  • Osobnostná príprava na život na slobode

B. individuálna práca s klientami po výkone trestu – sprevádzanie po prepustení pri hľadaní ubytovania, práce,vybavovaní dokladov, poradenstvo podľa potreby, pomoc rodine klienta – v termín od 1.4.2017-31.12.2017

C. Štyri výchovné programy pre odsúdených, ktoré im nariadil súd realizované v spolupráci s PMU. Rozsah jedného programu je 40 hodín, obsah je rozvrhnutý do nasledovných blokov:

  1. Poznanie seba a iných (sebapoznávanie, silné a slabé stránky, pomenovanie negatívnych spúšťačov správania)
  2. Nekonfliktná komunikácia (asertívna, agresívna, pasívna komunikácia)
  3. Riešenie konfliktov (dohoda, kompromis)
  4. Zvládanie napätia a agresie (práca na minimalizovaní napätia a agresie, nácviky rôznych techník tolerantného správania k inakosti a odlišnosti myšlienok, názorov, práv, inej farby pleti, životného štýlu, kultúre...)
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie