Prvé projektové stretnutie v Prahe

Doba realizácie: 6.9. a 7.9.2021

Mieto realizácie: Praha, Česká republika 

Program stretnutia: 

Pondelok, 06.09.2021
10:00 - 12:00
- stretnutie v Komunitnej záhrade a centre Kotlaska http://www.kckotlaska.cz/kontakt/ (Nad Kotlaskou I., Praha 8), privítanie a predstavenie účastníkov, poskytnutie informácií o programme a ďalších aktivitách RUBIKON Centra vo vzťahu k scitlivovaniu verejnosti a zvyšovaniu povedomia, napr. Beh žltej stužky (Yellow Ribbon Run), projekt Komunitnej záhrady Kotlaska atď, krátka diskusia a komentovaná prechádzka v KZ Kotlaska.

13:00 - 14:00
- obede vo vegán bistre Střecha (Milíčova 471/25, Praha 3). Jedná sa o sociálny podnik a družstzvo, ktoré zamestnáva ľudí s trestnou minulosťou. Po obede nasledoval krátky príhovor zakladateľa podniku o fungovaní podniku a jeho aktuálnej situácii.

17:00 - 20:00
- premietanie amerického dokumentárneho filmu "Correcting correctional facilities" o otvorenej väznici v Jiřiciach a hnutí RE-SCALED v Americkom centre https://www.americkecentrum.cz/en/ (Tržiště 366, Praha 1) Po premietaní nasledovala panelová diskusia s Baz Dreisinger z Incarceration Nations Network, autorkou dokumentárneho filmu, Lukášom Dirgom z Ministerstva spravodlivosti ČR, Hanou Prokopovou z UVTOS Jiřice, Veronique Achoui z RE-SCALED). Po skončení panelovej diskusie sa nasledovala voľná debata a občerstvenie.

Utorok, 07.09.2021
10:00 - 12:00
- návšteva UVTOS Jiřice, časti v otvorenom režime, debata s riadtieľkou otoverenej časti pani Hanou Prokopovou o fungovaní tohto oddelenia.

14:45 – 18:30
- Behu žltej stužky (Yellow Ribbon Run) v Lesnom parku Řepy. Súčasťou podujatia bol koncert väzenských kapiel a občerstvenie.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie