Aktivity

Komunitné centrum

V rámci našej činnosti realizujeme bezplatne širokú škálu aktivít s rôznym zameraním a pre rôzne cieľové skupiny

Jedná sa o
  • vzdelávacie aktivity, ktorých zmyslom je vyrovnať rozdiely alebo deficity vo vzdelaní v určitých kontrétnych oblastiach ako sú hlavne jazykové znalosti a základná počítačová gramotnosť. Mnohé skupiny ľudí z rôznych dôvodov napr. nedostatok príležitostí, finančných prostriedkov alebo motivácie a povzbudzovania zo strany bezprostredného rodinného prostredia, nedosiahli v týchto oblastiach uspokojivé alebo vôbec žiadne vzdelanie. Z tohto dôvodu poskytujeme jazykové kurzy v anglickom a francúzskom jazyku, základy počítačovej gramotnosti ako aj kurz finančnej gramotnosti pre rôznorodú cieľovú skupinu (nezamestnané osoby, seniori, deti a mládež zo sociálne slabšieho zázemia,...resp. ktokoľvek kto sa chce v tejto oblasti zdokonaliť).
  • preventívne aktivity, ktorých zmyslom je preventívne pôsobiť proti vzniku sociálno-patologických javov, ktoré sú veľmi časté a typické pre sociálne slabšie, ale mnohokrát aj majoritné spoločenské prostredie. Ich cieľom je dať deťom, mladistvým ale aj dospelým osobám príležitosť konštruktívne tráviť svoj voľný čas, rozvíjať a objavovať svoje skryté schopnosti a talenty, rozvíjať a nadväzovať nové sociálne kontatky ako aj reflektovať svoje životné smerovanie v komunikácii s rovesníkmi ako aj odborným personálom komunitného centra. V rámci tochto snaženia realizujeme pravidelný detský klub, klub násťročných, rovesnícku skupinu.
  • záujmové aktivity, ktorých zmyslom je poskytnúť deťom a mladistvým s rôznym socio-ekonomickým zázemím príležitosť pre rozvíjanie záujmov, v rámci ktorých môžu pestovať svoje talenty, spoznávať nových ľudí, učiť sa seba prezentácie,... realizované aktivity im takisto dávajú príležiť pozitívne vplývať na svoje okolie a uvedomele ho meniť k lepšiemu.
  • nízko-prahový klub pre deti a mládež, kotrého zmyslum je vytvoriť bezpečné, kultivované a podnetné prostredie pre trávenie voľného času. 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie