Grundtvig – Iná cesta (Another Way)

Doba realizácia: 2003-2005

program SOCRATES, GRUNDTVIG 1, www.another-way.eu

Cieľ projektu:

Navrhnúť európsky model ďalšieho vzdelávania probačných a mediačných úradníkov zameraných na prácu s mladistvými a podporovať vytváranie spolupracujúcich sietí inštitúcií v boji proti kriminalite a recidíve trestnej činnosti mladistvých.

Cieľové skupiny:


CIEĽOVÉ SKUPINY PRIAME

  • Probační a mediační pracovníci v partnerských krajinách
  • Mladiství delikventi v partnerských krajinách
  • Ďalší odborníci z oblasti jurisdikcie a väzenskej služby v partnerských krajinách
  • Vzdelávatelia/lektori v partnerských krajinách

CIEĽOVÉ SKUPINY NEPRIAME

  • Pracovníci miestnych samospráv zodpovední za sociálnu starostlivosť v regiónoch partnerských krajín
  • Policajti v partnerských krajinách
  • Nevládne organizácie, zameriavajúce sa na prácu s mladistvými
  • Neodborná verejnosť v partnerských krajinách

Hlavné aktivity

 1. monitorovanie súčasnej situácie v probačnej a mediačnej službe a alternatívnych trestov v jednotlivých partnerských krajinách
 2. študijné pobyty v Španielsku a vo Švédsku – krajiny s dobrými skúsenosťami z probačnej a mediačnej služby
 3. tvorba a príprava štandardného modelu vzdelávania pre probačných a mediačných pracovníkov, pracovníkov vo väzenstve a realizácia pilotných vzdelávacích kurzov
 4. prezentácia švajčiarskeho modelu alternatívnych trestov v Prahe
 5. konferencia v Sučanoch
 6. vytvorenie webovej stránky, ktorá podáva informácie o projektových výstupoch a situácii v partnerských krajinách v anglickom jazyku a v jazykoch partnerských krajín
 7. príprava a publikovania informačnej brožúry na šírenie myšlienky a filozofie alternatívnych trestov pre verejnosť

 

Partneri projektu Another Way:

 • Swedish Prison and Probation Administration Norrköping, Švédsko
 • Secretary of Penitentiary Services, Rehabilitation and Juvenile Justice Barcelona, Španielsko
 • Združení pro rozvoj sociální práce v trestní justici Praha, ČR
 • Law University of Lithuania Vilnius, Litva
 • Fundacja na Recz Dzieci ze Srodovisk Zagrozonych PLUS Krakow, Poľsko
 • Ústav na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých Sučany

Výstupy:

 1. situačná analýza a naväzujúca porovnávacia štúdia - bude monitorovať súčasnú situáciu v probačnej a mediačnej službe a tresty v každej partnerskej krajine.
 2. informačné materiály pre webovú stránku - porovnávacia štúdia bude pripravovaná do formy, ktorá môže byť publikovaná na webovej stránke, preto musí byť jasná a zrozumiteľná.
 3. kurikulum/sylabus a výchovný model – bude obsahovať získané skúsenosti od partnerských krajín, kde už majú funkčný model. To tiež znamená, že všetky participujúce krajiny budú profitovať z nazbieraného a roztriedeného materiálu, pretože to bude výber dobrej praxe.
 4. vzdelávanie/tréning probačných a mediačných pracovníkov – tréningový model bude založený na tréningovom manuále. Malo by to pozostávať z koncepcie kurzu pre probačnú a mediačnú službu. Tento model pomôže vytvoriť nový model pre úplne novú službu v krajine.
 5. funkčné konzultačno – informačné centrá vytvorené na Slovensku, Litve a Poľsku pre ďalší tréning mediačného a probačného pracovníka.
 6. funkčná webová stránka – bude pozostávať zo všetkých zozbieraných materiálov a výsledkov projektu. Webová stránka bude ponúkať inovatívne prístupy a tréningové modely, online diskusie.
 7. informačná brožúra – publikovaná v každej krajine v národnom jazyku s informáciami potrebnými pre oboznámenie verejnosti s týmito sankciami.
 8. model fungujúcej siete probačných a mediačných pracovníkov - koncepcia kurzu pre dospelých. Bude obsahovať lekcie kurzov z krajín, ktoré už majú fungujúci model.

DAJMEIMSANCU.PDF

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie