Cesta z bludného kruhu

Doba realizácie:

01. 02. 2012 - 31. 01. 2014

Cieľ projektu:

Cieľom projektu je zvýšiť informovanosť o problematike dlhov a zadĺženosti a znížiť riziko pádu do pasce zadĺženosti a motivovať k hľadaniu/udržaniu zamestnania. Zlepšenie životných podmienok najmä u skupín dlhodobo vystavených sociálnemu vylúčeniu pri vstupe na trh práce. Umožniť osobám po výkone trestu zaradiť sa do normálneho života, pomôcť pri ďalšom uplatnení sa, objaviť nové záujmy, samostatné plnohodnotné fungovanie. Pomoc osobám sociálne vylúčeným alebo ohrozeným sociálnym vylúčením prostredníctvom rozvoja poskytovaných služieb. Zlepšiť a zefektívniť využívanie dávok v hmotnej núdzi a iných príspevkov, ktorých účel stanovuje zákon.

Cieľová skupina:

extrémne dlhodobo nezamestnaný zo sociálne vylúčených spoločenstiev, ktorí nedosiahli stredoškolské alebo odborné vzdelanie a ktorí sú v evidencií ÚPSVaR a to v okresoch Vranov nad Topľou, Košice a Dolný Kubín

Extrémne dlhodobo nezamestnaní zo sociálne vylúčených spoločenstiev, ktorí nedosiahli stredoškolské alebo odborné vzdelanie a ktorí nie sú v evidencií ÚPSVaR najmä preto, že nie sú ochotní plniť podmienky potrebné na zotrvávanie v evidencii uchádzačov o zamestnanie alebo neveria, že im ÚPSVaR pomôže vyriešiť problém ich nezamestnanosti – okres Trebišov, Vranov nad Topľou, Košice a Dolný Kubín


Hlavné aktivity:

1. Experimentálne overenie podporovaného zamestnávania extrémne dlhodobo nezamestnaných

2. Postpenitenciárna starostlivosť a priama práca s klientom

3. Vybudovanie kapacít pre udržateľnosť projektu a zabezpečenie kvality služieb

4. Finančná gramotnosť extrémne dlhodobo nezamestnaných

5. Finančná inklúzia extrémne dlhodobo nezamestnaných

6. Príprava a umiestnenie účastníkov projektu na trh práce v oblasti zelenej ekonomiky

Realizátor projektu:

Agentúra podporovaného zamestnávania Somotor n. o.

Partneri projektu:

Konzultačné a informačné centrum EDUKOS, o.z.
Slovenská únia podporovaného zamestnávania, o.z.
Zbor väzenskej a justičnej stráže
CKV Consult, s.r.o.
Partnerstvo sociálnej inklúzie okresu Vranov nad Topľou
Občianske združenie Svatobor pod Oblíkom
Donor:

Dotácia bola poskytnutá z Európskeho sociálneho fondu.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie