Kroky k úspešnému návratu

Doba realizácie:

01.03.2012 – 30.11.2012

Cieľ projektu:

Zamedziť opakovanému páchaniu ďalšej trestnej činnosti prostredníctvom informačného letáka – brožúry, obsahujúcej množstvo informácií a odporúčaní pre trestaných od vstupu do výkonu trestu (správanie a disciplína, odmeny a tresty - ako sa dajú získať a ako predísť trestom, príprava na podmienečné prepustenie, príprava na slobodu, kontakty - náhradné bývanie, práca, ako a s kým sa kontaktovať na vybavenie základných potrieb – občiansky preukaz, zdravotný preukaz a pod., až po jeho ukončenie a tak zabezpečiť efektívnejší prechod z penitenciárnej do postpenitenciárnej starostlivosti.

Cieľová skupina:

predovšetkým odsúdení z Ústavov na výkon trestu odňatia slobody na Slovensku, do ktorých predovšetkým by sme chceli brožúru distribuovať
ale aj pre zamestnancov ústavov, sociálnych kurátorov, či sociálnych pracovníkov miestnej samosprávy, ale aj rodinám, ktoré majú vo výkone trestu, či väzby svojich príbuzných a ktorí ich takouto formou môžu nabádať k resocializáci

Hlavné aktivity:

1. Rozdelenie úloh redakčnej rady - zhromažďovanie podkladov k obsahu, spracovanie hrubého náčrtu, vrátane grafiky (marec – máj 2012)

2. Prieskum trhu – monitoring (najvýhodnejšie cenové ponuky tlačiarní, apríl 2012)

3. Spracovanie definitívneho návrhu, grafická a jazyková úprava, prihlásenie ISBN, výber dodávateľa tlače ( jún – júl 2012). Návrh brožúry - formát A5, plnofarebná, obálka 135 gr. lesklý papier, vnútro 32 strán A5 80gr. papier

4. Expedícia brožúr do ústavov pre odsúdených, sociálnym kurátorom a iným partnerom spolu s hodnotiacimi dotazníkmi ( august 2012)

5. Publicita a zúčtovanie projektu (august – november 2012)

Realizátor:

KIC EDUKOS Dolný Kubín

Spolupracujúce organizácie:

UPSVaR v Dolnom Kubíne
UVTOS pre mladistvých
UVV Banská Bystrica

Donor:

Na projekt bola poskytnutá dotácie zo štátneho rozpočtu na financovanie projektu v oblasti prevencie kriminality.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie