Všeobecné informácie o projekte

Názov projektu:

Zvyšovanie digitálnych kompetencií k úspešnej reintegrácii osôb opúšťajúcich výkon trestu

Koordinátor projektu:

RUBIKON CENTRUM (https://www.rubikoncentrum.cz/)

Partneri projektu:

Konzultačné a informačné centrum EDUKOS (www.edukos.sk)

Univerzita Karlova v Prahe (https://cuni.cz/UK-1.html)

Doba implementácie:

od 1.9.2022 do 01.01.2024 (16 mesiacov)

Donor projektu:

ERASMUS+

Zámer projektu:

je zlepšiť digitálne kompetencie osôb vo výkone trestu potrebných pre zvládnutie každodenných úkonov v on-line svete a zvýšiť tak predpoklady k ich úspěšnej integrácii. Absencia digitálnych zručností a nízka schopnost reagovať na digitalizáciu zohrávajú v komplexe kumulácie sociálneho znevýhodnenia tejto cieľovej skupiny stále výraznejšiu rolu. Odsúdení s nízkymi „digital skills" do väzenia už vstupujú a pobyt v prostredí bez kontaktu s rýchlym vývojom moderných technologií a prístupu k informačným/komunikačným technologiám spôsobuje ich uviaznutie v tzv. digitálnej "priepasti". Tá sa stáva bariérou k zvládnutiu bežných úkonov pre plnohodnotný život na slobode.

Hlavný cieľ projektu:

je vytvoriť a otestovať modul prezenčného kurzu vrátane e-learningového nástroja pre vzdelávanie cieľovej skupiny v tejto oblasti a iniciovať medziodborovú diskusiu k téme rozvoja „digital skills" osôb vo výkone trestu. Vytvorený nástroj označujeme termínom "E-learning Beta" a bude sa jednať o produkt spracovaný formou webovej alebo mobilnej aplikácie.

Čiastkové ciele a výstupy:

1. Zmapovat relevantné informácie o súčasnom nastavení vzdelávania v oblasti „digitlal skills" vrátane popisu technických a
bezpečnostných limitov.

Výstup: situačná štúdia pre ČR a SR, zrealizované rozhovory s aktérmi v ČR/SR.

2. Vytvoriť prvý prototyp vzdelávacieho kurzu vrátane e-learningového nástroja pre rozvoj „digitlal skills" cieľovej skupiny v priebehu výkonu trestu.

Výstup: súbor písomne spracovaných rešerší relevantných zdrojov, spracovaný Prototyp č. 1, min. 15 účastníkov pilotného testovania Prototypu č. 1, sumár z pilotného testovania cieľovej skupiny, spracovaný Prototyp č. 2

3. Otestovať Prototyp č. 2 u min. 40 členov cieľovej skupiny a vytvoriť výslednú verziu vzdelávacieho kurzu vrátane nástroja "E-learning Beta".

Výstup: otestovaný Prototyp č. 2 prostredníctvom 4 běhů prezenčného kurzu u min. 40 členov cieľovej skupiny, výsledná
verzia metodiky a „E-learning Beta.

4. Zdieľať a šíriť výsledky projektu s hlavnými aktérmi a smerom k ďalšej odbornej verejnosti.

Výstup: prezentácia výsledkov projektu vrátane finálnej verzie metodiky a "E-learning Beta" min. 100 aktérov v ČR/SR

5. Zaistiť efektívnu spoluprácu partnerov, úspešnú realizáciu projektu a naplnenie stanovených cieľov.

Výstup: schválené zprávy projektu vrátane záverečnej zprávy.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie