Implementácia fiškálnej decentralizácie na Slovensku

Implementácia fiškálnej decentralizácie na Slovensku v spolupráci s Kanadským urbanistickým inštitútom Toronto, Kanada (financované CIDA - Kanadská agentúra pre medzinárodný rozvoj, 2000 – 2004) – projekt súvisel s reformou verejnej správy a prenosom kompetencií na miestnu samosprávu. Úlohou OZ EDUKOS v tomto projekte bolo organizovanie seminárov pre starostov, primátorov a pracovníkov mestských a obecných úradov regiónu Orava, ktoré im mali pomôcť pri presune kompetencií na úroveň samosprávy. Lektormi na týchto stretnutiach boli nielen domáci odborníci, ale aj kanadskí experti z oblasti obecného plánovania. Druhá línia projektu sa niesla v zmysle tvorby, prípravy strategického plánu regiónu Orava. Na začiatku boli síce ľudia z regiónu vyškolení kanadským odborníkom, no neskôr boli sami zodpovední za všetku prácu, za stanovenie strategických priorít, zámerov i cieľov. OZ EDUKOS bolo zodpovedné za koordinovanie prípravy tohto strategického plánu.
Výsledkom daného projektu je strategický plán (uverejnený na www.orava.sk), na ktorý sa odvolávajú obce, mimovládne organizácie i súkromný sektor pri predkladaní európskych projektov a teda majú väčšiu šancu na úspech.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie