Popis projektu

Projekt "Ako doma"

Projekt bol podporený Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na základe výzvy z 12.8.2020.

Projekt bol zameraný na realizáciu aktivít v oblasti podpory regionálneho rozvoja podľa
§ 3 ods. 2 a § 13 ods. 2 zákona o podpore regionálneho rozvoja.

Predpokladaný začiatok a ukončenie realizácie projektu:

01.04.2020 - 31.12.2020

Hlavný cieľ a účel projektu:

je zabezpečiť komplexné sociálne a komunitné služby pre sociálne odkázané a rizikové skupiny v období obmedzených možností a ohrození v dôsledku pandémie. Zamerali sme sa v ňom najmä na aktivity a činnosti, ktoré sme v čase pandémie nemohli financovať a pokryť z vlastných a iných zdrojov a ktoré by skvalitnili prácu s cieľovými skupinami a pomohli im v tomto zložitom období. Žiaľ o jeho podpore sme sa dozvedeli až začiatkom novembra a to v období zhoršovania sa situácie a obmedzení v súvislosti s pandémiou COVID 19, preto sme mali veľmi málo času na realizáciu cieľov, ktoré sme chceli dosiahnuť. Aj napriek tomu sme v EDUKOS aj vďaka činnosti dobrovoľníkov dosiahli od 1.4.2020 do konca roku veľmi pekné výsledky.

Stručný popis aktivít projektu:

1. Zabezpečenie prepojenosti Komunitného centra (KC) Edukos, základných škôl a sociálnych zariadení, úradov štátnej a verejnej správy v meste so sociálne odkázanými rodinami, rizikovými skupinami občanov a detí regiónu pri plnení či už školských povinností, alebo iných činností, ktoré sami nemôžu riešiť.

2. Odstránenie dôsledkov pandémie pre osoby odsúdené na alternatívne tresty a tým zabezpečenie účinných podmienok pre rehabilitácie páchateľov trestných činov zaradených do kategórie postpenitenciárnej starostlivosti v SR. Efektivitu tejto práce do budúcna zvýšiť formou prekladu publikácie Core Correctinal Skills - Základné korekčné zručnosti od autora Iona Duurnescu (2020). Ide o jedinečnú, najnovšiu publikáciu, ktorá bude sekundárne prínosom pre osoby zabezpečujúce prevenciu a primárne pre odsúdených, ktorí sú zaradení v procese resocializačných/rehabilitačných programov, resp. ktorým bol uložený probačný dohľad.

3. Voľnočasové, záujmové a prevenčné aktivity pre deti z rómskej komunity, sociálne odkázaných rodín, ktoré sa cez prázdniny grupujú na ulici s rizikom patologického správania – ich podchytenie na základe ponuky aktivít vychádzajúcich z záujmu, talentu – hudba, tanec, rozhovory.

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie