Cesta späť do spoločnosti

Projekt : Cesta späť do spoločnosti č. D018/2017/13

Financovaný z dotácie MS SR na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie

Realizácia máj – december 2017

Cieľov skupina:

sú osoby, ktoré porušili spoločenské normy a boli za to právoplatne odsúdení, teda, osoby nachádzajúce sa vo výkone trestu odňatia slobody a čakajúce v najbližšej dobe na prepustenie, občania, ktorým súd nariadil podriadiť sa výchovnému programu a občania po prepustení z výkonu trestu. Dôvodom je najmä ochrana spoločnosti pred recidívou trestnej činnosti vyvolanou druhotne, neposkytnutím pomoci tým, ktorí si trest odpykali a majú šancu na zmenu

Ciele:

· V efektívnom partnerstve so štátnym sektorom riešiť problémy sociálnej práce v trestnej justícii, rozvíjať metódy práce, ktoré vedú k prevencii kriminality a riešia následky trestnej činnosti, súčasne zohľadňujú záujmy a potreby obetí, ale aj pachateľov , resp ich sociálneho prostredia.

· Umožniť odsúdeným zaradiť sa do normálneho života prostredníctvom sociálnych, a výchovných programov zameraných na adaptáciu, integráciu, pracovné uplatnenie ,teda prispieť k ich úspešnému návratu do spoločnosti.

· Pôsobiť na odbornú a laickú verejnosť tak, aby pozitívne vnímali snahy odsúdených o vedenie normálneho života a boli im pri tom aj nápomocní.

Projekt je zameraný na osoby odpykávajúce si trest a to nielen v ústavoch na výkon trestu odňatia slobody (UVTOS), ale aj po ich prepustení. Ich kriminálna minulosť, slabé sociálne a rodinné zázemie, nedostatočné pracovné zručnosti vyvolávajú averziu voči nim a bránia im bezproblémovo sa začleniť do života spoločnosti. Má posilniť prepojenosť penitenciárnej a postpenitenciárnej starostlivosti, ponúknuť výchovne programy pre tých, ktorým to nariadil súd v rámci alternatívnych trestov a zabezpečiť pomoc pri opätovnom začleňovaní.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie