Zrealizované výstupy

Prínos restoratívnej justície do justičnej praxe 

v spolupráci s Akadémiou Policajného zboru v Bratislave a Incarceration Nations Network KIC EDUKOS vo štvrtok 11.5.2023 zrealizovalo na pôde Akadémie Policajného zboru v Bratislave verejnú odbornú diskusiu spojenú s premietaním filmov na tému restoratívnej justície a drogovej strestnej politiky s názvom "Prínos restoratívnej justície do justičnej praxe"

Podujatie prebehlo pod záštitou Ministerstva spravodlisti SR.

V úvode sa účastníkom prihovorili: 

prorektorka Akadémie Policajného zboru plk. doc. JUDr. Klaudia Marczyová, PhD.,

pán štátny tajomník Ministerstva spravodlivosti SR  JUDr. Peter Sepeši

Baz Dreisinger zakladateľka a výkonná riaditeľka Incarceration Nations Network.

V rámci podujatia boli premietnuté dva filmy z filmovej série Uväznené národy: "Uzdravovať, nie spôsobovať ujmu" a                  "Múdro proti drogám, nie vojna proti drogám" s následnými panelovými diskusiami s rôznymi expertami z Ministerstva                spravodlivosti SR , Krajského súdu Žilina, Generálneho riaditeľstva Zboru väzenskej a justičnej stráže, Incarceration Nations Network, Združenia STORM, Ribár&Partners a Centrum pre liečbu drogových závíslostí. Debatovalo sa o význame, roly a aplikácii restoratívnej justícii v rôznych štádiách trestného konania ako aj o aplikácii restoratívnych princípov vo vzťahu k užívateľom omamných látok.

Fotogaléria podujatia tu.

Rodiny za mrežami 

v spolupráci s Klubom Garáž sme v rámci projektu Iná cesta dňa 9.6.2023 zrealizovali premietanie filmu Rodiny za mrežami spojené s diskusiou so psychologičkou.

Fotogaléria podujatia tu

Tvorivý workshop na tému plstenia - fotogaléria aktivity tu

Tvorivý workshop na tému výroby sádrových odliatkov - fotogaléria aktivit tu

Tvorivý workshop v Archeoparku Mokrý kút - fotogaléria aktivít tu

Preložený vzdelávací manuál k filmovej sérii Uväznené národy

K stiahnutiu tu

Preložené a otitulkované video "Writing on the Wall", ktoré vysvetľuje zrod a význam projektu "Writing on the Wall". 

K stiahnutiu tu

Výstava Writing on the Wall and Drawing of Light zrealizovaná v rámci projektovej aktivity Inšpirácie, skúsenosti a dobrá prax v oblasti podpory osôb s trestnou minulosťou a jej podaktivity Život za mrežami v listoch a obrazoch. 

Fotogáléria podujatia tu

Rešpektuj seba a iných v spolupráci s Obchodnou akadémiou v Dolnom Kubíne sme zrealizovali preventívnu aktivitu zameranú seba poznávanie, vzájomnú harmonickú komunikáciu a rozvoj vnútorného šťastia. 

Fotogaléria aktivity tu

Hoaxy - séria preventívnych aktivít zameraná na prácu s informáciami na internete zrealizovaná v spolupráci s ZŠ Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne. 

Fotogaléria aktivíttu

Činy majú svoje dôsledky v spolupráci s Obchodnou akadémiou V Dolnom Kubíne sme zrealizovali preventívnu aktivitu zameranú na tzv. restoratívne praktiky spojenú s zážitkovým workshopom. 

Fotogaléria aktivitu tu. 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie