Späť

Prínos restoratívnej justície do justičnej praxe

Pridané: 15.5.2023 11:56:18 Počet zobrazení: 196

15 Máj 2023

Konzultačné a informačné centrum Edukos v spolupráci s Akadémia Policajného zboru v Bratislave a Incarceration Nations Network vo štvrtok 11.5.2023 zrealizovalo na pôde Akadémie Policajného zboru v Bratislave verejnú odbornú diskusiu spojenú s premietaním filmov na tému restoratívnej justície a drogovej strestnej politiky s názvom "Prínos restoratívnej justície do justičnej praxe".

Prínos restoratívnej justície do justičnej praxe

Podujatie prebehlo pod záštitou Ministerstva spravodlisti SR. V úvode sa účastníkom prihovorili prorektorka Akadémie Policajného zboru plk. doc. JUDr. Klaudia Marczyová, PhD., pán štátny tajomník Ministerstva spravodlivosti SR JUDr. Peter Sepeši a Baz Dreisinger z Incarceration Nations Network.

V rámci podujatia boli premietnuté dva filmy z filmovej série Uväznené národy: "Uzdravovať, nie spôsobovať ujmu" a "Múdro proti drogám, nie vojna proti drogám" s následnými panelovými diskusiami s rôznymi expertami z Ministerstvo spravodlivosti SR , Krajského súdu Žilina, Zbor väzenskej a justičnej stráže, Incarceration Nations Network, Združenie STORM, Ribár&Partners a Centrum pre liečbu drogových závíslostí. Debatovalo sa o význame, roly a aplikácii restoratívnej justícii v rôznych štádiách trestného konania ako aj o aplikácii restoratívnych princípov vo vzťahu k užívateľom omamných látok.

Podujatie bolo realizované v rámci projektu "Iná cesta" s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá Konzultačné a informačné centrum EDUKOS"

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie